logo-1055837458.png

A Mórahalom Néptánc Egyesület a több mint 20 éve működő helyi alapfokú művészeti iskolából nőtte ki magát, hogy őrizze és ápolja tánchagyományainkat.

Mórahalmon 1995-ben kezdődött a néptánc oktatás a Mórahalmi Alapfokú Művészeti Iskola keretei között. Nagy Albert kezei alatt nevelkedett Csonka Attiláné „Monyó” iskolateremtető munkájának köszönhetően közel 500 táncos ismerkedett már meg a néptánc művészet alapjaival és néphagyományainkkal.

A művészeti iskola néptánc tanszakának elvégzését követően önálló, hivatalos és szervezett formában történő táncolásra hosszú ideig nem volt lehetőség, ezért 2015-ben a néptánc iránt elkötelezett táncosok megalapították a Mórahalom Néptánc Egyesületet.

Az egyesület elnöke: Dr. Pipicz Márton