Sikereink a „Szép Magyar Beszéd” verseny kistérségi fordulóján

Február 17-én gyűltek össze térségünk felső tagozatos tanulói a Kazinczy-versenyre. Péchy Blanka érdemes művész javaslatára az általános iskolás korosztálynak is évről évre megrendezik ezt a megmérettetést. Ez a versenyforma az ifjúság anyanyelvi nevelését, a beszédkultúra javítását szolgálja. Idén Ásotthalom, Bordány, Csólyospálos, Forráskút, Mórahalom és Üllés nevelési intézményeiből érkeztek a tanulók. A verseny első fordulójában egy szabadon választott majd másodjára egy ismeretlen szöveget adtak elő a gyerekek a zsűri és a közönség előtt. Az 5-6. évfolyam képviselői egy történelmi mondát olvashattak fel, míg a 7-8.évfolyamosok Lőrincze Lajos tanulmányát igyekezték értő olvasással, szép kiejtéssel bemutatni. A jó hangulatú délután végén az alábbi eredmények születtek:

5-6. osztály:

1. Zentai Péter Mórahalom

2. Ágoston Lili Üllés

7-8. osztály

1. Szabó Szandra Mórahalom

2. Bodó Eszter Ásotthalom

3. Telek Péter Csólyospálos

Gratulálunk versenyzőinknek, akiket Madarászné Weinrauch Ivett készített fel. Áprilisban Szabó Szandra képviseli térségünket a regionális döntőn.