Arany János 200!

Ebben az évben ünnepeljük Arany János születésének 200. évfordulóját. Ki ne idézné fel magában a Toldi, A walesi bárdok, a Családi kör, a Szondi két apródja csodálatos sorait!Bennünk és velünk él az a gazdag szókincs , ami Aranyt jellemezte,a sokszor drámai fordulatokkal teli balladái ma is elgondolkodtatnak bennünket: ilyen az ember, ilyen sokszínű, bár néha esendő, máskor hősies és kitartó, mint a költő által teremtett alakok. Az évforduló alkalmából különösképp készült iskolánk tanulója, Szekeres Eszter a megyei Arany János Balladamondó Versenyre, amelyet április 22-én rendeztek meg Szegeden. Arany János: Hídavatás című balladáját tolmácsolta drámai erővel, amit a zsűri színész tagja, Bánvölgyi Tamás külön elismeréssel méltatott. A mórahalmi Móra Ferenc Általános Iskola 6. osztályos tanulója –szoros verseny után- a megyei 4. helyezést érdemelte ki, így méltón, ezzel a szép eredménnyel adózhattunk nagy költőnk emlékének.

Madarászné Weinrauch Ivett és a Média szakkör tagjai