Magyar bajnok iskolánk robotszumó csapata

Robotika szakköröseink 2018. december 15-én az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskolájában nagy megmérettetésen vettek részt. Itt rendezték meg az E(erő) L(lelemény) S(sebesség) Ő(őrület) Magyar Robotszumó Versenyt. A tudáspróbán iskolánk csapata nyerte a bajnoki címet. A csapat tagjai voltak Fürtön Szabolcs 7. a és Csák Marcell 10. osztályos (iskolánk volt robotika szakköröse, jelenleg a Déri Miksa Szakgimnázium és Szakközépiskola tanulója) tanuló.
A másik próbatétel, amire szintén ott került sor az a First Lego League (FLL) robotverseny volt. Erre robotika szakköröseink már nyáron megkezdték a felkészülést. A csapat idei projektfeladata az űrrel volt kapcsolatos. A gyerekeknek az volt a feladatuk, hogy azonosítsanak egy fizikai vagy társadalmi problémát, amellyel egy hosszú időtartamú űrutazás során szembe kell néznie az embereknek. Javaslatot kellett tenni annak megoldására. A regionális fordulón a csapatok prezentációkészítésben, csapatfeladatban, robotkonstrukcióban, és természetesen a robotversenyben mérték össze tudásukat. Iskolánk csapata a 11. helyezést érte el.
A robotika szakkörösök felkészítője és mentora Farkas Zsuzsa tanárnő.
Gratulálunk a teljesítményükhöz!

marci szabi    marci szabi en   fll