Ballagás

2024. 06. 22.

Határon innen és túl

Határon túli magyar gyerekek vendégeskedtek iskolánkban 2019. szeptember 18-án. A romániai Kökényesdről 26 hetedik-nyolcadikos osztályos tanuló érkezett hozzánk két kísérő pedagógussal. Négy napos dél-alföldi látogatásuk során a mi iskolánkat választották ki, hogy közelebbről megismerjék az anyaországi nevelési-oktatási rendszert. Az iskola rendhagyó bemutatása után nagy örömmel kézműveskedtek, majd tanórákon tapasztalhatták meg, hogy milyen módszerekkel mit tanulnak a magyar gyerekek.
Ezután a mórahalmi Mini Hungary Park makettjeit, majd a Nagy-széksóstó csodálatos világát nézték meg. A találkozás a vendéglátóknak is feltöltődést jelentett.
A tartalmas látogatás után élményekkel, emlékekkel gazdagodva indultak tovább útjukon.