Gördülj a tudomány világába!

Szeptember 25-én egy különleges bemutatón voltunk. Először nem is tudtuk, hogy miről fog szólni, hiszen még nem tanulunk sem kémiát, sem fizikát. Sosem gondoltuk volna, hogy a zenének köze van a matematikához és a fizikához! Érdekes volt hallgatni, hogy Tesla hogyan csatározott Edisonnal az áram ügyében, de az is tetszett, hogy megtapasztalhattunk néhány érdekes tudományos tényt is: miként változtatja meg a hangunkat a hélium, és hogyan helyezkedik el, ha tüdőnkbe kerül. Láttuk, hogy a nitrogén folyékony is tud lenni és, hogy mennyire veszélyes anyag. Saját bőrünkön tapasztaltuk meg, hogy milyen érzés, ha felgyullad a kezünk vagy leöntenek folyékony nitrogénnel. Tesla transzformátorával az előadó láthatóvá tette a zenét, ami a ledeket is működésbe hozta. Nem gondoltam volna, hogy ilyen érdekes lesz a Gördülő energia című előadás, oly annyira, hogy e cikk íróját is lenyűgözze.

Kiss Barnabás 6.a

Tovább a kategóriában: « Autómentes Nap A ZENE VILÁGNAPJÁN »