Gyereknap

(tanítás nélküli munkanap)

2024.05.24.

Újból győztek a „Bátrak”

A tavalyi sikeres részvétel után az idén új csapattal jelentkeztünk a „Bátrak ligája” honvédelmi összetett versenyre. A legközelebbi regionális forduló Kecskeméten volt, ahol a 3 külhoni és 6 környékbeli iskolák közé tizedik csapatnak iskolánkat is meghívták. A verseny előtti időszakban a versenyszámoknak megfelelően összeválogattuk a 7 fiúból és 2 lányból álló csapatunkat, és minden héten együtt készültünk a különleges versenyszámokra. Nem tudtunk minden technikai számot gyakorolni, de egy ilyen versenyre nemcsak fizikai edzésekkel, hanem mentálisan is lehet készülni. A csapat tagjai elszántak voltak, megértették, hogy ezen a versenyen már a részvétel is óriási élmény, így egymást bíztatva lelkesen készültek. Azért az idén azt is kimondtuk előre, hogy a győzelem a cél, így még több energiát mozgattunk meg.
A versenyen 10 állomáson kellett bizonyítani sokoldalú felkészülésünket, rátermettségünket, problémamegoldó képességünket. Óriási akadálypályán kellett végig küzdeni gránátdobással a végén. A lövészeten lézerpisztollyal állva és lézer kispuskával fekve kellett lőni. Az erőfeladaton ergométerrel kellett időre 200 métert evezni, és függeszkedni fekvő helyzetben. A falmászáson időre kellett feljutni az magas akadály tetejéig, egyszeri próbálkozással. Íjász tudásunkat is megmutattuk sok pont begyűjtésével. A vívásnál elektronikus falon kellett a reakció gyorsaságot mérni, és másik csapattal párban vívtunk igazi lámpás kijelzővel. A verseny fő szervezője egyébként Nébald György olimpiai bajnok kardvívó, aki a Honvédelmi Sportszövetség elnöke. A villámtájfutáson 3 pályát kellett párban teljesíteni. Ebben a versenyszámban biztosra mentünk, és óriási fölénnyel nyertük. Az akadálypályán nehéz átugrós, bújós, egyensúlyozós, kúszós feladatokat kellett kispuskával leküzdeni, majd társcipelős és sebesült szállítós rohammal végezni. Ennél a feladatnál érezhetően megállt a levegő a tornacsarnokban, annyira felfigyeltek csapatunk küzdőképességére. A technikai számok a verseny vége felé következtek, amikor már a beszerzett horzsolások mellett fejben is fáradtunk. Szimulátoros autóvezetés, távirányítós tank navigálása terepkörülmények között. Hosszú és nehéz tesztet kellett kitölteni az I. világháború témában, majd egy óriás puzzle-t kellett időre kirakni.
A verseny vége felé éreztük, hogy esélyesek vagyunk, hiszen a fizikai számokban egyértelműen a legjobbak voltunk. Ilyenkor már csak attól függ a végeredmény, a többi csapat hogyan teljesített. Az eredményhirdetésen szokás szerint visszafelé mondták a helyezéseket. Így kétszer tombolhattunk, hiszen a 2. helyezettnek nem minket mondtak, és akkor már tudtuk, hogy nyertünk. A dicsőség, az olimpiai bajnok Nébald Györgytől átvett kupa és érmek mellé iskolánknak nyertünk 500 000 Ft sportszer vásárlási lehetőséget a Dechatlon áruházban, ami mindig nagyon jól jön tesi órákon. Erre a versenyre is a tavalyi nyertes csapatunk által nyert szerekkel tudtunk már készülni.
A csapat tagjai: Tóth Lea, Gyurákovics Eszter, Fürtön Szabolcs, Diószegi Alex, Masa Marcell, Gárgyán Bence, Sebestyén Gábor, Makra Krisztián, Szabó Dániel. Felkészítő: Szerencsiné Csamangó Jusztina