„Rímbe szedett természet” – versmondó verseny

A Szegedi Tudományegyetem Füvészkertjének október 8-án rendezett szavalóversenyére 9 tanuló jelentkezett iskolánkból. A Füvészkert, ahol a növényvilág sokféleségének bemutatása a cél, ideális helyszíne a természettel kapcsolatos versek, költemények, mondókák felcsendülésének.
Tanítványaink az alábbi verseket adták elő
Kiss Vitéz Boróka 3.a Zelk Zoltán: Az én kertem
Berki Edvárd 4.a Szabó T. Anna: Famese
Hideg Evelin 4.a Mentovics Éva: Ültess fákat!
Kálmán Petra 4.a Kányádi Sándor: Bandukol az ősz
Domán Regő 5.a Nagy László: Dióverés
Domján Gyöngyvér 5.a Petőfi Sándor: Erdőben
Helmeczi Beáta Luca 5.b Mentovics Éva: Ültess fákat!
Kovács Dávid Amadé 5.b Körmendi Rita: Mókuscsalád
Sárközi Tamara Mária 5.b Petőfi Sándor: Erdőben
Tanulóink helyezést ugyan nem értek el, de sok-sok pozitív élménnyel gazdagodva értek haza a jól sikerült előadás és az őszi díszbe öltözött Füvészkert szépségeinek köszönhetően.
Gratulálunk a tanulók sikeréhez, köszönjük a felkészítők Kiss Vitéz Georgina és Krisztin-Sáricz Nóra pedagógusok munkáját!