Úszó Diákolimpia Megyei Döntő - 2021.12.20. – Hódmezővásárhely

A Mórahalmi Móra Ferenc Általános Iskola 12 diákja is rajtkőre állhatott a megye legjobbjai között Hódmezővásárhelyen.
A megye 8 körzetéből, nemenként és versenyszámonként 2-2 versenyző szerzett jogot a megyei döntőben indulásra. Az I-III. korcsoportban, fiúknál és lányoknál egyaránt, mell és gyorsúszásban is érdekeltek voltunk. III. korcsoportban fiú és lány váltónk is volt.
Versenyzőink kiválóan helyt álltak, sikerült körzeti eredményüket felülmúlni, időeredményükön javítani. Voltak, akik még a dobogóra is felállhattak, izgalmas, kiélezett versenyben, ahol volt, hogy a szerencse is mellénk állt.
A Kispéter Hédi, Turu Zsófia, Szécsi Borbála (5.a) és Sárközi Tamara (5.b) összeállítású, igazán fiatal, (hiszen korcsoportjukban még 7-es diákok is rajtkőre állhattak) leány váltónk a 4x50m gyorsúszásban arany érmet szerzett, melyhez egy kis szerencse is kellett, hiszen másodikként értek célba, de épp az előttük beérkezőket szabálytalan rajtért kizárták, így a mi lányaink nyerték e versenyszámot.
Domán Zaránd pedig 100m mellúszásban – egy szintén kiváló, 4.helyet érő 100 m gyors után – ezüst érmet vehetett át.

A 19 megye győztesei március 20-án, Debrecenben találkoznak majd az Országos Döntőn, melyen így
III. korcsoportos lány váltónk is részt vehet. Úszó Diákolimpia Országos Döntőjén állhatnak rajtkőre mórahalmi diákok – ez igazán fantasztikus teljesítmény!

A megyei döntőn még nagyszerűen úszott diákjaink:

I.kcs.: Kószó Dániel (2.b)               50m mell és 50m gyors
           Kotogán Villő (2.a)               50m mell

II. kcs.: Benkő Tamás (4.a)             50m mell és 50m gyors
             Gárgyán Soma (4.a)          50m mell és 50m gyors

III. kcs.: Kürti Márk (7.b)                100m gyors és 4x50m váltó
              Ormándi Máté (6.b)           100m gyors és 4x50m váltó
              Gyurákovics András (5.a)  4x50m váltó
              Kispéter Hédi (5.a)             100m mell, 100m gyors

Köszönhető ez a városunkban évtizedek óta biztosított testnevelés keretén belüli úszásoktatásnak, rendszeres úszás lehetőségnek és az 1 éve elindult vízilabda képzésnek.
Gratulálunk tanulóink teljesítményéhez!
Köszönjük Martyin Lászlóné testnevelő, úszóedző odaadó munkáját és a szülők támogatását: a Mórasuli közössége

Tovább a kategóriában: « Karácsony ünnepén Iskolás leszek »