Robotikásaink első helyezése

A World Robot Olympiad Hungary nemzetközi versenysorozat tanulmányi versenyének szegedi fordulóján RoboMission Elementary kategóriában I. helyezést ért el a Gyurákovics András, Király Aldvin (5.a), Kovács Dávid Amadé (5.b) tanulókból álló csapat, felkészítőjük Farkas Zsuzsa tanárnő. Ezzel az eredménnyel kiérdemelték, hogy részt vegyenek a július eleji győri országos döntőn.
A siker mögött három hónapos kemény munka áll. Az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban rendezett megmérettetésen nyolc csapat versenyzett. Az elementary korosztály versenypályáján a robotnak például le kellett vágni a füvet és össze kellett szedni a gyomokat, ugyanakkor vigyáznia kellett a katicabogarakra, amelyek útjukba kerültek és biztonságos helyre kellett szállítani őket. Fűnyírás közben a robotnak fel kellett ismerni a fű pályaelemeket, ezt a nehéz feladatot a legügyesebben oldották meg a fiúk úgy, hogy a robothoz a program elindítása után nem volt szabad hozzányúlniuk. A verseny 8 órája alatt a csapatnak önállóan kellett dolgoznia, felkészítőjük nem segíthetett nekik.
A sikeres csapat tagjai 2021 szeptembere óta járnak robotikaszakkörre, ahol megtalálták a nekik való tevékenységet, kikapcsolódást.
Gratulálunk a diákok teljesítményéhez, köszönjük felkészítőjük munkáját!
A versenyről, versenyzőkről még több információ és fotó az alábbi linken található:

Tovább a kategóriában: « Móra-nap Sikeres humán verseny »