Ballagás

2024. 06. 22.

Európai Diáksportnap 2022-ben is

Mi lenne, ha minden gyermek sportolhatna és játszhatna az iskolában? Mi lenne, ha Európában minden iskola szánna egy napot a sport megünneplésére? Segítene ez a diákokat abban, hogy elinduljanak az egész életen át tartó testmozgás és egészség felé vezető úton? Mi, a Mórahalmi Móra Ferenc Általános Iskola pedagógusai és diákjai IGEN-t mondtunk, és az idén is csatlakoztunk a mozgalomhoz. Miért? Mert számos kutatás igazolja, hogy a rendszeres mozgás javítja a diákok egészségét és segíti őket a jó tanulmányi eredmények elérésében. Az iskolai hangulatra is kedvező hatással vannak a vidám, társas befogadást segítő csapatjátékok. Meg egyébként is, mi egy sportot kedvelő, a mókás, kreatív kihívásokra mindig nyitott suli vagyunk.
Szeptember utolsó péntekjén reggeltől délutánig különleges, mókás feladatok helyszíne volt a suli tornaterme, aulája és udvara. A tesi órákon és a szünetekben válogathattak a gyerekek és a pedagógusok a különféle kihívásokból: súlykitartás, célbadoboz húzás, kötélhúzás, memória szökdelés, négysarok labda, pontrúgás kieséssel. A 2022 méteres futást minden osztály színes golyós-váltóban futotta le időre, amiben a 6.b és a 7.a osztályok csapata bizonyult a legjobbnak. A nap legmókásabb, és leghangulatosabb versenye az évfolyamok és a tanári csapat „csatorna-labda” versengése volt. A gyerekeknek ugyan volt egy kis előnye az óriási kooperációt igénylő feladat gyakorlásában, de csak a 6. évfolyam tudta legyőzni a lelkes tanári csapatot.
A nap legkedvesebb értékelése az a gyerek kérdés volt, hogy „Ugye lesz még ilyen?”.

Szerencsiné Csamangó Jusztina
testnevelő