„Varázsecset” – művészeti pályázat

A Gedói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola „VARÁZSECSET” című megyei csendéletfestő versenyének döntőjét május 17-én rendezték meg. Iskolánkat két hatodikos tanuló képviselte: Sárközi Tamara Mária és Szécsi Boglárka.
A verseny célja:
• A csendélet-beállítások megfigyeltetésével és képi visszaadásával fejlődjön a tanulók
forma- és színérzéke, önértékelése, sikerélménye.
• Fedezzék fel a természet szépségeit.
• Egymás munkájának, a minőségi munka új módszereinek megismerése, tapasztalatok
gyűjtése.
• Az alkotások kiállításon történő bemutatása.
Feladat: gyümölcsök, virágok és zöldségek ábrázolása színes téri környezetben.
A kitartó felkészülésnek köszönhetően az 5-6. évfolyamosok között
Szécsi Boglárka az I.díjat, Sárközi Tamara Mária a II. díjat érdemelte ki.
A díjátadására és a kiállítás megnyitására 2023. június 8-án a Móra Ferenc Múzeumban került sor.
E csodálatos helyszín, ahol a festmények kiállításra kerültek, inspirálja a lányokat a további kiváló alkotások készítésére!
Gratulálunk a tanulóknak, köszönjük Koisné Kőrösi Rozália tanárnőnek az áldozatos munkáját!