Pályaorientációs nap

November 17-én iskolánkban pályaorientációs napot tartottunk. „A pályaorientáció azt a folyamatot jelenti, ahogyan felkészülünk arra a döntésre, amelynek alapján szakmát, illetve a szakmai képzést kiválasztjuk. Ahhoz, hogy jól döntsünk, szükség van sok-sok tapasztalatra és ismeretre.” Ehhez az osztályfőnökök gazdag programkínálattal járultak hozzá.

Vendégünk volt ezen a napon: a könyvtárosból lett masszőr nagymama, navigációs tiszt édesapa, védőnő, informatikus édesapa, számítástechnikai eszközökkel és szoftverekkel foglalkozó vállalkozás vezetője.

Vendéglátónk volt ezen a napon: a MóraMancs Állatorvosi Rendelő és Állatpatika, a Móraép Kft., a Móraprizma Szövetkezet, a Városháza, a Szent Erzsébet Gyógyfürdő, a Városi Önkormányzat, a Beltaste Mórahalom Kft. (saslikgyár).

A vendégeskedés mellett az osztályközösségek sokat játszottak, ismerkedtek önmagukkal és a szakmákkal egyaránt. Actyvitiztek, KIP-es órát tartottak a szakmákról, szakmabörzét rendeztek, szituációs játékokon kreatívkodtak.

A projektnap végén minden közösség plakátot készített arról, hogy mit tanult, merre járt, milyen szakmákkal ismerkedett és milyen élményekben volt része.

Köszönjük ezt a felejthetetlen napot a vendégeknek, a vendéglátóknak és az osztályfőnököknek.