Ballagás

2024. 06. 22.

Egészséges fogak - Szép mosoly!

2017. november 24-én a 2/b osztályosok játékos és látványos foglalkozás keretében igyekeztek egyre ügyesebbé és ügyesebbé válni a fogmosás gyakorlatában. Mivel az idei fogászati szűrés kapcsán kiderült, hogy jónéhány szuvas fog lopózott be a kisdiákok szájába, fontos volt ismét elővenni a témát. Szóba került a fogak feladata, hogy hogyan vigyzáhatunk az egészségére, továbbá a fogmosás helyes technikája és időzítése. A megbeszélés és az ebéd után pedig az alapos fogmosás. Végül plakkfestő tabletták segítségével ellenőrizték a gyerekek, valóban kellőképpen alaposra sikerült-e a fogmosás, vagy hol maradtak lepedékes területek.