Egyik tesiórán Martyin Lászlóné, Detti néni a tesitanárunk elmondta, hogy novemberben majd ellátogat az iskolánkba Kovács Katain 3-szoros olimpiai -kajakos- bajnok.

Számomra az izgalom -ami ezután csak fokozódott- már itt elkezdődött. A fent említett nap után haza érkezvén örömmel meséltem szüleimnek, hogy hamarosan személyesen is megismerkedhetem egy olimpiai bajnokkal. Ekkor anyáéktól sok mindent megtudtam Katalinról. Az interneten azt is elolvastam, hogy már visszavonult a versenyzéstől, de pályafutása során nagyon sok győzelemre és ezáltal sok éremre tett szert. Innentől fogva még nagyobb izgalommal vártam azt a péntek reggelt, ami 11,18,-án eljött. Az a nap is ugyanúgy kezdődött, mint a többi, de a tesiórát kimondottan nagyon vártuk. 4, órában lementünk a csarnokba, ahol már érezhető volt a pörgés és készülődés. Az aznapi tesióra A KÜZD MEG A BAJNOKKAL és az OKTF NHI program keretein belül zajlott. Kezdéskor egy tisztiorvos beszélt az egészséges táplálkozásról és a környezettudatos életmódról a mindennapokban. Ezután eljött a várva várt pillanat, Kovács Katalin belépett a csarnokba. A kajakos a maga könnyed, sportolói eleganciájával bemutatkozott és üdvözölt Bennünket. Ezt követően egy hatalmas "Küzdj MEG A BAJNOKKAL" csatakiáltás után a kaland útra indult. Detti néni a kajak sportággal kapcsolatos feladatokkal járó sorversenyt állított össze. A lelátó zengett a diákok, iskolatársaink szurkolásától, ami még nagyobb lendületet adott nekünk és olimpiai bajnokunknak. Ami számomra fokozta ennek az izgalmát, hogy Kovács Katalin az egyik sorversenyben engem választott csapattársának. A kajakot helyettesítő gumilabdát kellet egy rúd segítségével "levinni a partra". A feladatot két jó sportoló módjára maximálisan teljesítettük. Ezt a fantasztikus délelőttöt végig követte egy Csongrád megyei napilap és az MTV tudósítói. A napilap egyik újságírója megkérdezte, hogy éreztem magam a bajnokkal, mire én csak szívből jövő válaszomat tudtam mondani, miszerint nagyon jól. Az újságban a nevem sajnos Hődör Szilviaként jelent meg, de ez mit sem számít, mert a lényeg ugyanaz, hogy egy 3szoros olimpiai és egy 31szeres világbajnokkal játszhattam együtt több iskolatársammal együtt. Úgy gondolom, hogy a többi diáktársam nevében és a magam nevében is kijelenthetem, hogy egy szuper délelőtt volt egy kiemelkedően jó teljesítményű, kedves és barátságos sportolóval, Kovács Katalinnal. Köszönjük az élményt. Több ilyen tesiórát szeretnénk!

Hődör Szabina 4.a