Európai Diáksportnap – A mozgás öröme

A Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) 18 éve indította útjára a Magyar Diáksport Napját, amelyet immár 8 éve nemzetközi színtéren is megszervez Európai Diáksport Napja (European School Sport Day® – ESSD) elnevezéssel az Európai Sporthét keretében. A program sikere talán leginkább annak köszönhető, hogy minden iskola a saját lehetőségeihez igazítva szervezheti meg a programot, kötöttségek nélkül. Az egyetlen ajánlott programelem mindig az adott évnek megfelelő távolság, vagyis idén 2023 méter lefutása volt.
Az idei évben külön került megrendezésre az esemény az alsó és a felső tagozaton.
Az alsó tagozat a 2023 métert váltó futással teljesítette. Ezután több állomásos játékos feladatok vártak rájuk, célba dobás, kötélhúzás mellett sor-és váltóversenyeken is részt vettek. Minden osztály kimagaslóan teljesített, megtapasztalhatták a mozgás igazi örömét.
A felső tagozat először a 2023 méteres futást teljesítette, ami két iskola-kört jelentett a számukra. Ezután egy játékos vetélkedőn vehettek részt, ahol egymás ellen mérkőztek meg az 5-6. és a 7-8. évfolyam osztályai. Ezúton is gratulálunk a győztes 6.A és a 7.A osztálynak, akik jutalmul játék óra kártyát nyertek kimagasló teljesítményükért. A sportnap nem csak a sportról szólt, hiszen a vetélkedő során számos feladatban egymásra voltak utalva a tanulók, így a közösség építésben is fontos szerepet játszott ez a nap.
Köszönjük minden osztálynak az aktív részvételt és minden kollegának a közreműködést!

Balogh Kinga, Balogh Nóra, Baranyi József, Institórisz Andrej, Révész Gábor testnevelők