Milyen szakma illik hozzád?

Pályaorientációs napot tartottunk november 9-én, hiszen már Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas kutató is leírta, hogy „Az iskola arra való, hogy az ember … megismerje a jól végzett munka örömét, megízlelje az alkotás izgalmát, és megtalálja azt a munkát, amit szeretni fog.”
Iskolánk pedagógusai mindent megtettek azért, hogy a rájuk bízott tanulók sok-sok lehetőséget megismerve, alapos tájékozódás után választhassanak középiskolát, szakmát, pályát. Az osztályfőnökök rendkívüli kreativitással szervezték a délelőttöt, fejlesztették a tanulók önismeretét, azzal a céllal, hogy sokféle szakmát és tevékenységet megismerjenek a gyerekek.
Intézményi szinten:
6 vendég mutatta be az általa választott hivatást,
5 középiskola képviselője járt nálunk, hogy bemutassa az intézményét,
14 „céghez” látogattak el tanulóink, hogy a helyszínen is bepillantást nyerhessenek a szakmák örömteli és nehézséget jelentő titkaiba.
Az első évfolyam három osztálya szobai dísznövényt ültetett, hogy szebb, egészségesebb környezetben töltse hétköznapjait.
Élményteli, tapasztalva tanulós napnak örvendhettek tanulóink.
Hálásan köszönjük a szülőknek, a mórahalmi intézményeknek, hogy velünk voltak ezen a napon és segítették tanulóink pályaorientációját.
Álljon itt egy osztály pályaorientációs napjának élménybeszámolója:
Pályaorientációs nap a 6.b - ben
Mórahalom Városi Önkéntes Tűzoltó Egyesületénél tett látogatásunkkor Kiss Norbert önkéntes tűzoltó mesélt a munkájáról és csapatáról, az önzetlen segítségnyújtásról. Bemutatta a tűzoltó autó felszereléseit, a tűzoltás eszközeit. Felöltötte a tűzoltó ruháját és nehéz tartozékait, gázálarcot, lélegző készüléket, mentőkötelet. Az egyesület odaadó, segítő, önkéntes munkája példamutató számunkra.
Colosseum szálloda. Nagyon sokrétűen mutatta be Ladányi Krisztián turisztikai menedzser az osztálynak a szálloda, az étterem, konyha, szobák, wellness részleg, erkélyek, kilátó, konferenciaterem funkcióját. A szálloda működéséhez szükséges sokféle szakma szerepét is megismerhették a gyerekek. Egyik szakma sem kevésbé fontos, hanem mind egyformán nélkülözhetetlen egy szálloda működésében. Szép kilátás nyílt az erkélyekről, a gyerekek számára nagy élmény volt felülről megszemlélni a várost. A villanyszerelő szakma sokoldalúságát mutatta be Masa Zsolt, Barni édesapja az osztálynak. A DÉMÁSZ terepjáró szerelőkocsijával érkezett, melynek felszereléseit, alpinista eszközeit, csörlőjét kipróbálhatták a gyerekek. Remekül szórakoztak a kötélhúzás során, megpróbálták minél hosszabban kihúzni a " kötelet", de az autó mégiscsak erősebbnek bizonyult. Köszönjük szépen az élményeket!
Koisné Kőrösi Rozália 6.b osztályfőnök
Fotóalbum a pályaorientációs napról a teljesség igénye nélkül.

Tovább a kategóriában: « Őszi kincsek Szakmai nap »