Névadónkra emlékeztünk

Móra Ferenc halálának 90. évfordulóján, február 8-án emlékeztünk az író, újságíró, régész névadónkra.
A megemlékezés Kerekes Dorka 2.a osztályos tanuló által elmondott Móra-verssel, a Zengő ABC-vel kezdődött, majd Kazi Mária igazgatónő nyitotta meg a Móra emlékévet.
A nyitányra tablók készültek Móra Ferenc életéről, műveiről és régészeti munkájáról. Emellett kiállításon ismerkedhetnek tanulóink a Móra korabeli használati tárgyakkal.
A nyitó napot a Móra művek felolvasása koronázta meg, ahol a 3-4. osztályos tanulóka felsős osztályközösségeknek, míg a felsős tanulók alsós osztályoknak olvastak fel.
Köszönjük a felolvasást:
a fölsőből: Albecz Lorena, Horváth Hetti, Monoki Alexandra 5.a, Szaniszló Dániel 6.a, Helmeczi Beáta, Sánta-Sikala Sarolta, Sárközi Tamara, Sinka Ágota 7. b, Szalai Szabina és Sinka Hunor 8.b osztályos tanulóknak,
az alsóból Kiss Vitéz Nimród, Farkas Boglárka 3.a, Juhász Viktória, Kákonyi Flóra 3.b, Ormándi Zselyke, Ádok Szabolcs 4.a, Paska Sára, Zombori Petra 4.b osztályos tanulóknak.
Köszönjük a program kitalálóinak, a szervező pedagógusoknak az áldozatos munkáját!
Az emlékezést márciusban folytatatjuk.

Tovább a kategóriában: « Farsangi mulatság Nyílt napok »