Járási „Szép magyar beszéd” versenyt rendeztünk

Február 14-én gyűltek össze térségünk felső tagozatos tanulói a Kazinczy-díj Alapítvány – Péchy Blanka emlékére kratóriuma által meghirdetett versenyre. Ez a versenyforma az ifjúság anyanyelvi nevelését, a beszédkultúra javítását szolgálja. Idén Ásotthalom, Csólyospálos, Mórahalom, Üllés és Zákányszék nevelési intézményeiből érkeztek a tanulók. A verseny első fordulójában egy szabadon választott majd másodjára egy ismeretlen szöveget adtak elő a gyerekek a zsűri és a közönség előtt. Az 5-6. évfolyam képviselői Benedek Elek: A krónikások Attiláról c. mű részletét olvashattak fel, míg a 7-8.évfolyamosok Wacha Imre. A jó szöveg követelményei tanulmányát igyekezték értő olvasással, szép kiejtéssel bemutatni.
Hálásan köszönjük a zsűri munkáját!

A jó hangulatú délután végén az alábbi eredmények születtek:
A 7-8. osztályos mezőnyben
  I. Szőcs Eszter
     Kiss Ferenc Általános Iskola és AMI (Ásotthalom) 8. osztályos tanuló
     felkészítő: Hudiné Mozsár Erika tanárnő
 II. Szalai Szabina
     felkészítő: Szécsiné Szécsi Katalin tanárnő
III. Székács Levente
     ÜFCSKI Fontos Sándor Tagintézménye (Üllés)
     felkészítő: Hódiné Vass Magdolna tanárnő

Az 5-6. osztályos kategóriában
   I. Gergely-Tóth Marcell
      Kiss Ferenc Általános Iskola és AMI (Ásotthalom) 6. osztályos tanuló
      felkészítő: Csehóné Kiss Dalma tanárnő
  II. Barka Áron
      ÜFCSKI Csólyospálosi Tagintézmény
      felkészítő: Masáné Szekeres Ildikó tanárnő
III. Gercsó Áron
      felkészítő: Gajdács Anita tanárnő
      Szőcs Eszter 8. osztályos tanuló képviselheti a kistérséget a Dunától keletre fekvő iskoláknak rendezett „félországos” döntőn Kisújszálláson.
Gratulálunk a tanulóknak, szüleiknek és felkészítőiknek!
Mindenkit visszavárunk jövőre.

A Mórasuli versenyszervezői