„Farsangi” vetélkedőn jártak tanulóink

Térségi vetélkedőt szervezett a Kapocs Népfőiskola felsős tanulóknak a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával. A környékbeli és határon túlról érkezett csapatok február 14-én délután a farsang témaköréhez kapcsolódó játékos feladatokat oldottak meg az Aranyszöm Rendezvényházban, valamint a könyvtárban.
Iskolánkat a Pataki Annamária, Tóth Jázmin és Szabó Dalla 6.a osztályosokból álló csapat képviselte.

Hogyan érezték magukat tanulóink?

„Nagyon jól éreztük magunkat. Sok készülődés és tanulás után elérkezett a nagy nap, ahol összemérhettük tudásunkat a többi csapattal. A versenyszervezők figyeltek az ételekre, italokra, így nagyon szívélyes volt a fogadtatás. Az evés-ivás után következhettek a kérdések, amelyek a vízkeresztről, a farsangi népszokásokról és a nagyböjtről szóltak. Nem volt hosszú a verseny, de élvezetesebb annál inkább. A kvíz végén a pontszám összesítéskor minden csapat izgatott volt. Nem hiába a sok készülés, mi lettünk az elsők. A díj kiosztása után átmentünk a könyvtárba, ahol érdekes játékokkal vártak minket. Nagyon örültem, hogy részt vehettem a Kvízen, remélem jövőre is részt vehetek ilyen jó versenyekben.”
Pataki Annamária
„A hon- és népismeret verseny nagyon jó volt, mert két barátnőmmel vehettem részt és azért is jó volt, mert izgalmas is volt a verseny. Nagyon figyelmesek voltak a verseny szervezői, ugyanis az asztalunkra gyümölcslevet és fánkot is raktak. Azt sajnáltam csak, hogy nem jutott idő a második fordulóra. Lényegében vicces és mókás volt az egész verseny.”
Tóth Jázmin
„Szerintem jó volt a verseny. Jól éreztük magunkat. Érdekesek voltak a feladatok és jó volt egy közös célért együttműködve dolgozni. A könyvtárban vicces feladatok voltak, és fincsi volt a fánk is.”
Szabó Dalla

Gratulálunk tanulóink sikeréhez, köszönjük Völgyesi-Pataki Veronika tanárnő áldozatos felkészítő munkáját, köszönjük a lehetőséget a Kapocs Népfőiskolának!