1848. március 15. üzenete

„Együtt dobban a szív, s benne dobban a szó
Magyarnak lenni, igenis jó!”- zengte gyönyörűen a 3.b és a 7.a osztály 1848/49-es forradalom és szabadságharc emlékezetére verbuválódott alkalmi kórusa.
Az időutazáson megerősödött tanulóinkban, hogy az emlékezés virágait azért visszük a Petőfi-szoborhoz, hogy így tisztelegjünk az 1848-as hősök előtt, akik szembe mertek szállni az elnyomással, és 24 óra alatt többet tettek a magyar hazáért, mint őseik száz év alatt. Az események egyik vezéralakja Petőfi Sándor volt. Ezért visszük a virágokat az ő szobrához.
Arra is választ kapott a hallgatóság, hogy mi a haza:
„Minden, amit a szem belát,
Itt e föld, mely kenyeret ád,
E folyók tele halakkal,
E szőlőhegyek falvakkal:
Amerre a hegylánc kéklik,
Merre a berek sötétlik,
Merre a róna kanyarul,
Melyre a kék ég leborul:
Hol egykor őseink laktak,
Itt csatáztak, itt mulattak,
Ahol a határt ők szabták
S örökségül reánk hagyták:
Ez a haza!
Ez a föld, mely drága nekünk,
Melyet legjobban szeretünk,
Ahová, bármerre járunk,
Mindig vissza-visszavágyunk:
Ez a haza!”
Köszönjük a lélegzetelállítóan szép verset, prózát, éneket, táncot felvonultató, szívet-lelket melengető műsort a 3.b és a 7.a osztálynak, felkészítőiknek Masáné Godó Judit és Szaniszlóné Hargitai Eszter osztályfőnököknek, a közreműködést Lakatos Koppány és Révész Gábor tanítóknak, a varázslatos díszletet Völgyesi-Pataki Veronika tanárnőnek, szülőnek, valamint Balogh Zoltánnak a hangosítást, illetve a technikai háttér biztosítását.
Köszönjük az élményt!

Média