„Tök jó nap” a tök jó iskolában

Színes programkavalkáddal zártuk a tanév első két hónapját. Ezen a napon beöltözve jöhettek a gyerekek iskolába, voltak is varázslók, csontvázak, denevérek és még sokféle maskarába öltözött jelmezesek. Finomabbnál finomabb sült tököt kóstolhattak a tanulók a szülők adományának köszönhetően.
A nap megkoronázása azonban a délutáni tevékenységekkel történt.
A TÖK-mag programsorozatban:
Töklámpást faragtak a gyerekek, amelyekből kiállítás nyílt az iskola előtt. A „pókfonó műhely”-ben az ügyes kezűek gyöngyfűzéssel, papír fejdísz készítéssel, pókháló szövéssel foglalatoskodtak, míg a kobaktörő helyeken érdekes, nehéz rejtvények megfejtésén okoskodtak tanulóink.
A legtöbb mozgást igénylő feladatot a „szabadulószoba” adta. Itt a csapatok tablettel a kezükben, az iskola egész területén QR kódok alatt elrejtett feladatai után „rohantak”. Kirakó elemeit kutatták, boszorkányt, denevért, … kerestek. Visszaérkezve a szabadulószobába online töklámpást gyújthattak.
Örömteli élmény volt gyereknek, pedagógusnak és szülőnek egyaránt.
Szívből köszönjük a programot a pedagógusoknak és a szülőknek!

A Mórasuli vezetősége