Érzékenyítés a szépre és a jóra

Lázár Ervin Program
A nemzeti identitás erősítését célzó programokról szóló 1042/2019. (II. 18.) Korm. határozat alapján a Kormány életre hívta a Lázár Ervin Programot, mely szociális helyzettől és lakóhelytől függetlenül minden, az 1-8. évfolyamon tanuló általános iskolai diák részére tanévenként egyszeri alkalommal ingyenesen biztosítja a színházi-, tánc- és cirkuszi előadások, komolyzenei hangversenyek, illetve az őshonos állatok bemutatóhelyei látogatásának élményét.
Élménymorzsák
A 3-4. évfolyam tanulói 2023. november 15-én a Szegedi Nemzeti Színházban Presser Gábor – Sztevanovity Dusán: A padlás c előadását nézték meg.
„Nekem a színház tetszett a legjobban, mert ha felnéztem csodás festményeket láttam. Én nem hittem volna, hogy egyszer ülni fogok a Nemzeti Színház páholyában és onnan nézek meg egy előadást. A páholyok felé vezető úton minden be volt borítva vörös szőnyeggel.” KV 4.a
„Nekem ami a legjobban tetszett az a fény. Nagyon jó volt nézni, ahogy a szinte semmiből világítanak a színpadra.” AVG 4.a
„Én őszintén nem hittem a szememnek! Olyan jó volt és amit énekeltek közben! És a címe az volt, hogy: A padlás. Imádtam!” MBB 4.b
„Nem gondoltam volna, hogy ilyen jó lesz. Már amikor bementem elkápráztatott, az ahogy kinézett, ahogy eljátszották, és ahogy a történet volt, életem legszebb pillanata volt.” KV 4.b
„Nagyon megéheztem a szilvásgombócos résznél a szilvásgombócra. BBK 4.b
„A műsorban nagyon ügyesek voltak a szereplők, jól megtanulták a szerepüket. A robot is jól lett megcsinálva, nagyon viccesen. Nagyon kreatív volt, aki bevitte az egész padlást oda.” RG 4.a
A 8. évfolyam tanulói november 21-én Budapesten a Nemzeti Színházban Petőfi Sándor: János vitéz c. művének feldolgozását tekintették meg.
„Lenyűgöző és szórakoztató előadást nézhettünk meg. A színpadon megjelenő színészek kiválóan alakították a karakterüket. Az előadás tele volt vidám dalokkal és színes jelmezekkel. A mű izgalmas kalandokkal és romantikával volt színezve. Az előadás garantáltan mosolyt csalt mindenki arcára. A közönség is aktívan részt vett, tapsoltunk és nevettünk együtt. A hangulat felemelő volt és mindenki élvezte az előadást. A színház épülete belülről és kívülről is lélegzetelállító volt. Nagyon sok szép aranyozott dísszel volt teli az épület, ami igazán hangulatossá tette ezt a helyet.
Ha valaha Budapesten jársz, mindenképpen látogass el a budapesti Nemzeti Színházba, garantáltan felejthetetlen élményben lesz részed.”
JJ 8.b
Muzsikálj velünk!

November 21-én iskolánk 6-7. évfolyamos tanulói az ásotthalmi Kiss Ferenc Általános Iskola tanulóival közösen részt vettek a Lázár Ervin Program keretein belül a Szegedi Szimfonikus Zenekar előadásán az Aranyszöm Rendezvényház színháztermében.
Sok zenész növendék, zenekaros diák van közöttünk, velük együtt kíváncsian vártuk az egyórás programot.
Gyüdi Sándor karmester, a zenekar vezetője, Mozart művei mellett rengeteg érdekes dolgot mesélt nekünk először a hangszerekről, majd a zeneművekről, a zene szépségéről is. Előadásába belecsempészett egy kicsit a fizikából és a biológiából is. Olyan érdekesen beszélt, hogy szinte észre sem vettük, mennyi mindent tanultunk természettudományból is. Nem is gondoltuk, hogy ezek a tantárgyak még a zenében is előjöhetnek!
Az utolsó darabban a természet hangjai is felcsendültek, kicsit mókásabb hangszereken. Rövid betanítást követően mi magunk is bekerülhettünk a zenekarba, még ha csak rövid időre is. Volt, aki a karmester helyét vette át, és többen beálltak muzsikusnak is. Büszkén néztük, hallgattuk a gyerekekkel kiegészült zenekart.
Az előadás fergeteges volt, remélem, máskor is mehetünk ilyen, vagy hasonló programra!

Szécsi Boglárka 7.a