„Biztonság határok nélkül”

2023 októberében veszélyhelyzetekre felkészítő online vetélkedőn vett részt iskolánk 6 fős hetedik osztályos tanulókból álló csapata.
A katasztrófavédelmi versenyen a tanulóknak a tűzoltók, a tűzoltás, a polgári védelem, az árvíz, a belvíz, az aszály, a szélsőséges időjárás okozta veszélyhelyzetekkel, tűzvédelmi szabályokkal, a nyári, téli veszélyekkel és az elsősegélynyújtás alapjaival kellett megismerkedni.
A versenyen nem sikerült a 3 legjobb csapat közé bejutni, de a tanulók szerint:
„Hasznos volt ez a verseny, mert sok érdekes információt tudtunk meg a katasztrófavédelemről. Ezekből nagyon sokat alkalmazni is tudunk az életben.
A csapatmunkánk is erősödött.
Kifejezetten tetszett nekünk ez a verseny.”
Köszönjük Bakos Ádám, Helmeczi Beáta, Juhász Elizabeth, Orosz Bálint, Sánta-Sikala Sarolta és Sárközi Tamara tanulóknak, hogy a sok-sok elfoglaltságuk mellett a katasztrófavédelem rejtelmeibe is igyekezetek eligazodni.
Murányi Gabriella
a Zöld Levelecske Környezetvédő Szakkör vezetője