Egészség- és hulladékcsökkentési hét

Az iskola ÖKO munkacsoportjának hitvallása, hogy az élhető, fenntartható jövő legfontosabb pillére a tudatos egészségmegőrzés és a hulladékcsökkentés. Ennek tudatában szervezte meg november utolsó hetében a címben szereplő két témára vonatkoztatott projekthetét.
A megnyitón a tanulók egy „komoly” TikTok trendet követve zenére mozogtak az iskola aulájában felragasztott mintázat kijelölte keretek között. Ez a jókedvű nyitás egész hétre megadta hangulatot és a nem megszokott mozgásforma örömteli élményét. Jó volt nézni, ahogy szünetekben és délután benépesült az aula ritmusra mozgó, mosolygó gyerekekkel.
A mozgásra buzdítás folytatódott a tollaslabda illetve pingpong házibajnokságok lebonyolításával.
Íme az eredmények:
• Pingpong forgó
o 1. Szabó Nándor 5.a – 8 győzelem
o 2. Bíró Milán 5.a és Szalai Emma 5.b – 6-6 győzelemmel
o 3. Takacs Milán és Kószó Lóránt 5.a – 3-3 győzelemmel
• Tollaslabda (60 induló tanuló közül)
o 1. Nagy Deniza, Fülöp Lilien 4.b – 79 pont
o 2. Volford Dávid, Tóth Zsolt 4.b – 73 pont
o 3. Király Vivien, Zombori Petra 4.b – 30 pont
o 1. Balogh Bence, Hajdú Levente 5.b – 124 pont
o 2. Kiri Csaba, Czene Richárd 7.b – 117 pont
o 3. Kazi Márk, Király András 7.a – 72 pont
És még mindig nem volt vége a mozgásnak, ugyanis tanulóink biciklit tekerve elkészítették és belekóstoltak a gyümölcsturmixba.
Emellett a személyes higiéné és a segítségnyújtás sem maradhatott ki az egészségnevelésből. A helyes kézmosást és fogmosást gyakorolták alsósaink, hetedik-nyolcadikosaink újraélesztést és elsősegélynyújtási praktikákat tanultak Balogh Brigitta iskolavédőnőnek köszönhetően.
Az egészséghét programsorozata az 1-5. évfolyamnak szervezett léleksimogató közös énekléssel zárult.
Mivel hívtuk fel tanulóink figyelmét, hogy okosan, ÖKOsan éljenek?
Az akció hetében közel 12000 kg papírt és összesen 1790 kg ruhát „göncöltünk” össze az újrahasznosítás jegyében. A tanulást, szemléletformálást hulladékos totó és komposztálással kapcsolatos memóriajáték színesítette.
• A hulladékos totó eredménye
o Hibátlan eredményt ért el: Kispéter Áron 2.a, Kákonyi Luca 5.b, Komlósi Luca, Szablár Boróka, Szécsi Boglárka 7.a
Természetesen a hét programjából az újrahasznosított anyagokat felhasználó kézműveskedés sem maradhatott el.
Ez a színes programkavalkád nem jöhetett volna létre kollégáink,
a Mórahalmi Egészségfejlesztési Iroda,
a Szegedi Tankerületi Központ ,
valamint az iskolavédőnő Balogh Brigitta támogatása nélkül!
Köszönjük!
A testi-, lelki- és szellemi egészség fontosságát szem előtt tartva élményekkel teli projekthetet tartottunk.
Egészségére minden résztvevőnek!

A szervezők nevében: