Móra-gála

A Mórasuli közösségének ünnepén 12 csoport szívet-lelket melengető előadása bizonyította, erősítette az összetartozást. Ki-ki ritmusérzékét, tánctudását, történetmesélését emelte „előadói szintre”, vagy mint a média szakkörösök autentikus környezetben és öltözetben forgatták Móra Ferenc: Mindennapi kenyerünk című „filmjét”, amely nagy sikert aratott mindannyiunk körében.
Hogyan élték meg a felkészülést és az előadást maguk a szereplők?
Hargitai Ferenc - a 8.a osztályfőnöke
„Rendkívüli izgalommal kezdtünk hozzá a felkészüléshez, hiszen nem tudtuk pontosan, hogy mi az, amivel másoknak kellemes perceket hozna, ugyanakkor az osztály karakterének is megfelel. Először a lányok éreztek rá, hogy egy táncprodukció - esetleg fiúkkal kiegészítve - jól állna ennek a csapatnak. Aztán egy hét elteltével jött a napba ágyazott vicc-kavalkád, amihez komoly anyaggyűjtésre volt szükség, hogy szelektálás után kirajzolódjon az előadásunk igazi arca. Az egészet ismét a lányok zseniális ötlete zárta le, miszerint megkérdezték, hogy nem ágyazódhatna bele táncprodukció a viccözönbe. Természetesen már "csak" meg kellett oldani ezt az egyszerű problémát, így nem két külön műsorszámmal jelentkeztünk, hanem egy egységes szuperprodukcióval. Minden tanítványom maximumot nyújtott mindkét előadáson. A péntek esti előadáson talán az izgalom, talán a magabiztos begyakorlottság hozta azt, hogy a fiúk egyes vicceken már maguk is nevettek, és ez erősen motiválta a közönséget is. Aki "élt és mozgott", mindenki részt vett a jelenetben. Jó lesz pár év múlva visszaemlékezni az idei Móra-gálára.”
Sinka Hunor - 8.b osztályos tanuló
„Búcsú-gálánk felejthetetlen élményekkel volt tele, szinte szavakba sem lehet önteni, hogy milyen mesés, csodálatos és ragyogó volt az egész rendezvény. A felkészülés és szereplés folyamata során minden pillanatot teljes odaadással éltünk meg. Visszagondolva arra, hogy hogyan is kezdődött mindez, először is említést kell tennünk Zsuzsa néni januári javaslatáról, melyben felvázolta az ötletet a gálaműsorunk megrendezéséről. Az ötlet elfogadása után elkezdtük alaposan tanulmányozni a koreográfiát, melyet Szalai Szabina és Joó Jázmin segítségével sajátítottunk el. Mély hálával tartozunk nekik, hogy ilyen nagyszerű segítséget kaptunk. Valójában az egész osztály összefogott, és minden energiáját beleadta annak érdekében, hogy ez a varázslat valóra váljon. Az emlékezések és érzelmek áradatában nehéz szavakba önteni azt, hogy mi hogyan is történt. Hálásak vagyunk Farkas Zsuzsa osztályfőnökünknek, Balogh Kinga testnevelőnek és Módra Hajnalka ruhatervezőnknek. Nélkülük ezt a csodás eseményt nem tudtuk volna létrehozni. Az ő segítségükkel és támogatásukkal váltak valóra álmaink, és a ruhák, melyekben színpadra léphettünk, egyszerűen lenyűgözőek voltak. A gála műsorának összeállításában nagy hangsúlyt fektettünk arra, hogy minden elem harmonikusan illeszkedjen egymáshoz. Az estét egy megható búcsúvideóval indítottuk, melyben számtalan pozitív élményt osztottunk meg a közönségünkkel. A videó végén egy mesterséges intelligencia által generált szöveg zárta az emlékezetes pillanatok sorait. Ezután következett a táncunk, melynek alapját az ABBA slágerek adták. Úgy éreztük, hogy ez a zenei választás a legmegfelelőbb, hiszen ezeken a dalokon nőttek fel tanáraink és szüleink is egyaránt, így ezek a dalok különleges jelentőséggel bírtak számunkra. Összességében a búcsú-gála minden részlete tökéletes egységet alkotott, és az est teljes egészében felejthetetlen élményekkel ajándékozott meg mindannyiunkat. Az előadás során meg kell említenem nagyon jól esett, hogy tanáraink jobbról és balról szurkoltak nekünk és táncoltak velünk. Ezzel rengeteg energiát tápláltak belénk. Köszönjük."
Szabó Jázmin – 8.b osztályos tanuló
„Minden évben már szinte hagyomány, hogy táncolnak a nyolcadik osztályosok.
Mi, 8.b-sek azonban nem egyszerű táncot akartunk előadni. Valami maradandót és extrát szerettünk volna a színpadra vinni. Januárban jött az ihlet, miszerint az ABBA együttes zenéire táncolnánk. Mindenkinek nagyon tetszett az ötlet, így hamarosan elkezdtünk koreográfiákat keresni. Egy videóból inspirálva azt is eldöntöttük, hogy be szeretnénk öltözni a korszak ikonikus stílusának megfelelően. Miután megszereztük a koreográfiát néhány tehetséges táncos osztálytársunk közreműködésével elkezdtük begyakorolni. Eleinte csak osztályfőnöki órákon, később a testnevelés órákat is próbával töltöttük. Nagyon sokat gyakoroltunk, de kitartóak voltunk. Ha valaki hiányzott, annak türelmesen megtanítottuk azokat a mozdulatokat amiket előtte tanultunk. Természetesen voltak nézeteltéréseink is, de ezeket általában egy átbeszéléssel megoldottuk. Mire kettőt pislogtunk a januárból március lett és egyre csak közeledett a gála napja. Az előadások előtti pár napban már az elkészült ruhákban táncoltunk. Megegyeztünk a végleges beállásról és egyéb apróságokról. Csütörtökön a főpróbán iskolatársainknak, pénteken a rokonaiknak , barátainknak adtuk elő a műsorunkat. Végül a megbeszéltek, a sok gyakorlás és elváráshoz hű előadást mutattunk be mindhárom alkalommal. A közönség mindig hatalmas tapssal jutalmazott minket, aminek nagyon örültünk. Visszanézve az elmúlt időszakot, az osztály jobban összehangolódott, mint előtte bármikor. A sok közösen átélt emlék mindenkit közelebb vitt a másikhoz.
Nagyon örülök, hogy részese lehettem ennek a programnak, hiszen remekül éreztem magam!”

Hálásan köszönjük a résztvevő diákoknak és a pedagógusoknak a sok munkát, a fantasztikus élményeket, a szülőknek és a hozzátartozóknak, hogy eljöttek a jótékonysági Móra-gálára és támogatták, támogatják az „intézmény” álmainak megvalósulását!
A Mórasuli közössége