Tavaszi papírgyűjtés

2024.04.22.

Költészet napján

„Amit szívedbe rejtesz, szemednek tárd ki azt;
amit szemeddel sejtesz, szíveddel várd ki azt.”
/József Attila/

Hazánkban a magyar költészet napját 1964 óta minden évben április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Ez az a nap, amikor megállunk egy pillanatra, hogy elmerüljünk a szavak varázsában, a gondolatok mélységeiben, és az érzelmek tengerében, melyet a költészet kínál nekünk.
A költészet sokkal több, mint egyszerű szavak sorozata. A költők az idők kezdetétől fogva hordozzák magukban az emberiség múltját, jelenét és jövőjét, szavakkal festve meg az élet minden színét és árnyalatát.
Iskolánk diákjai ismert magyar költők költeményeivel és versillusztrációkkal díszítették az aula oszlopait. A szünetekben az iskolarádióból szavalatokat hallgattunk, így emlékezve leghíresebb irodalmáraink alkotásaira. Alsósaink Móra Ferenc ismert költeményének - Zengő ABC – sorait elevenítették meg és díszítették ki az iskolánk udvarán. Kicsik és nagyok számára is hatalmas élményt jelentett az aszfaltrajzolás.

Valljuk, s tanítjuk, hogy a költészet nem csak múltunk része, hanem jelenünk és jövőnk is. Egyetemes érték, amelyet feladatunk őrizni, ápolni és átörökíteni a jövő generációi számára.

Szécsiné Szécsi Katalin és Gajdács Anita szervezők

Képgaléria