logo-1055837458.png

Nyári tábor Nagyszéksóson

2019 július 15 és 18-a között a mórahalmi Utánpótlás Zenekar a nagyszéksósi Kulcsosházban táborozott. A második alkalommal megrendezett tábor fő célja, az együttes hangzásának javítása, új művek tanulása, valamint közösségfejlesztés a zenekar tagjai között
A tábor keretén belül ilyenkor lehetőség nyílik komplett zenekari munka lefolytatására, kezdve az egyéni befújástól, a szólampróbákon keresztül az összpróbáig. A program szerint délelőtt és délután is szólampróbákon gyakoroltak a gyerekek, majd ezt mindig összpróba követte, hogy kiderüljenek az esetlegesen még javításra váró hibák. a táborban három művet gyakoroltak az ifjú zenészek.
2.jpgA tábor azonban nemcsak a folyamatos zenélésről szólt, a szabadidőben a gyerekek fociztak, pingpongoztak, és egyéb játékokat játszottak.A táborozók szülei rengeteg finomságot hoztak a táborba, kaptak a gyerekek mindenféle gyümölcsöt, de kaptak frissen sült pogácsát, kókuszgolyót.

A tábor utolsó napján egy kis hangverseny keretében mutatták meg a tanultakat a gyerekek. A szülők, érdeklődők nagy tapssal jutalmazták a gyerekek munkáját. A hangverseny után Mórahalom Város Önkormányzata jóvoltából fürdőzhettek a gyerekek, amely méltó zárása volt a tábornak.
A tábort jövőre is szeretnénk megszervezni, remélhetőleg jővőre is ugyanolyan jó hangulatban fog telni, mint az idei.
Köszönetet szeretnék mondani kollégáimnak, Ördög Mihálynak és Czifra Dánielnek, akik szakmai tudásukkal segítették munkámat.