logo-1055837458.png

Októberi eredmények

Ebben a hónapban betekintést nyerhettünk, milyen sokrétű művészetoktatási intézményünk!
Október 1. a Zene Világnapja! Mint minden évben, most is megünnepeltük. Három „kiskoncert”-tel készültünk Mórahalom gyermekei számára. Így online kapcsolódhattak be az ünneplésbe. Az óvodások, alsó tagozatosok és a felső tagozatosok háromféle felvételt hallhattak tőlünk. Mindenki találhatott benne számára kedves, illetve kedvenc dallamokat. Köszönet Szalai Krisztián tanár úrnak, hogy megszervezte és megcsinálta!

Néptáncos tanulóink 2020. október 2-án részt vettek az online megrendezett 13. Gátéri Gyermek Néptánc Gálán. Mindannyian kiemelkedő teljesítményt nyújtottak!

Következő eredmények születtek néptánc kategóriában.
Ezüst minősítés: Szegedi Nóra - Császár-Putyi Viktor; Katona Noémi - Tandari Hédi; Borbás Petra - Börcsök Roland
Arany minősítés: Szerencsés-Fekete Dorina - Bakos Ádám; Hajdú Nóra - Haumann Rudolf; Ivanov Bernadett - Farkas Arnold; Szekeres Liza Sára - Borsodi Léda; Csernák Ágnes - Csernák Gergely
Kiemelt Arany minősítés: Dudás Hanga - Császár Noémi; Diószegi Alex István
Felkészítő tanáraik: Bálint Aliz, Beták Barnabás
Népdaléneklés kategóriában Csernák Ágnes Kiemelt Arany minősítést és "A leghitelesebb előadó" különdíjat kapta. Felkészítő tanára: Giriti Zita

Kézműves tanulóink sem tétlenkedtek az elmúlt időszakban!
11. SZIVÁRVÁNY ORSZÁGOS KÉPZŐMŰVÉSZETI VERSENY elődöntőjének és országos döntőjének eredményei
Szentes 2020.

„Híres magyar feltalálók és találmányaik” címmel meghirdetett képzőművészeti versenyre 268 db pályamű érkezett 23 iskolából. Sok jól értelmezett, kreatív, technikailag magas szinten megoldott, alkotás közül válogathatott a zsűri.

A kialakult járványhelyzet miatt az országos döntőt nem rendezhették meg, így a zsűri az elődöntőből az országos döntőbe már beválogatott 50 db alkotásból egy újabb értékelés során, június 10-én választotta ki a helyezett műveket és döntött a díjazott tanárokról.

A döntőbe válogatták Paska Lili Zsóka, Varga Nóra és Varga Sára műveit. Sára különdíjban részesült a Béres Józsefet és a Béres- cseppet ábrázoló munkájával. Felkészítő tanáruk kiemelkedő szakmai munkájáért oklevélben részesült.

A SZSZC Vedres István Építőipari Szakgimnáziuma rajzpályázatot hirdetett felső tagozatos gyerekek számára „Fesd át a sulit!” címmel. A feladat során különleges homlokzatot, új építészeti elemeket, fényfestés tervet, különleges grafikát tervezhettek az alkotók saját iskolájuk képére.
III. helyezést ért el: Varga Nóra, különdíjas: Varga Sára
Koisné Kőrösi Rozália

Gratulálunk és további sikeres munkát kívánunk!