logo-1055837458.png

M.A.M.I. online versenyeken

Azt hiszem mindannyiónk számára nagy öröm, hogy a jelenlegi vírushelyzetben is van lehetőségünk megmutatni a növendékeinkkel végzett munkánkat. Igaz ez most, -mint minden- új kihívásokat jelent úgy a tanár mint a tanuló életében.
Iskolánk növendékei az elkövetkező időszakban több online versenyre is készülnek. Szentesen megrendezésre kerül a Kortárs Zenei Talákozó, Baján „Zongoramesék” címmel lesz nemzetközi verseny, áprilisban ismét Szentesen a Megyei Fafúvós Verseny, Kiskunfélegyházán az Országos Mélyrézfúvós Verseny, majd Szentendrén az Orbán György Nemzetközi Zongora Verseny és Pancsován egy Nemzetközi Rézfúvós Verseny. Ezekre készülünk 1 tenorkürtös, 1 fuvolista, 2 harsonás, 3 klarinétos, 1 szaxofonos és 8 zongorista diákunkkal.
Eddig két videót készítettünk. Szeretném megosztani, hogyan is készül el egy ilyen felvétel. … A gyermekeknek, -azon felül- hogy megtanulják fejből a versenyen játszandó darabjaikat, még egy új kihívásnak is eleget kell tenniük. Szükséges, hogy mindenki saját maga mutatkozzon be és a műsorát is felkonferálja. A felvételt vágatlanul! készítjük, mintha egy koncert-teremben lennénk. Szép ruha, „bemondás”, produkció, meghajlás. Azt hiszem, tanárként is kihívás lenne számomra, hogy tökéletesen összpontosítani tudjak egy ilyen helyzetben! Megmondom őszintén, közönség nélkül játszani olyan, mint egy sporteseményen szurkoló-tábor nélkül meccset nyerni. Növendékeink hősiesen helyt álltak ebben a helyzetben is! Szinte két órán keresztül, csak készítettük egyik felvételt a másik után. Sokszor eljátszva a teljes műsort. Mindenre volt energiájuk, mosolyogva újra és újra eljátszották, hogy a legjobban sikerült produkciót tudjuk továbbítani a versenybizottság elé.
Gratulálunk Nekik és sok sikert kívánunk a többieknek, akik még előtte állnak a videó-készítés „rejtelmeinek”!
Farkas Jácinta