logo-1055837458.png

Néptáncosaink 20 évesek

2015. április 25-26-án nagyszabású gálaműsorral ünnepelte iskolánk néptánc tanszaka a 20 éves jubileumát az Aranyszöm Rendezvényházban. A jelenlegi közel 200 növendékhez még 50 visszatérő régi táncosunk is csatlakozott és lelkesen készült a nagy ünnepre. Fellépett a Cinege, a Rozmaring, a Rokolya, a Kikerics, a Dínomdánom, a Napsugár és a Cifra csoport.

20 évet 20 koreográfiával elevenítették meg táncosaink. A közönség újra tapsolhatott a klasszikus kalapos, Tardonai karikázó és Dél-Alföldi táncoknak, valamint a mindenki által közkedvelt Moldvai, Kalocsai, Szatmári és Mezőségi koreográfiáknak és a meglepetés cigánytáncnak.

A 3 teltházas gálánkon az üllési Rézhúros banda és a mórahalmi Derendóc zenekar húzta a talpalávalót.

Hagyományainkhoz híven idén is köszöntöttük jubiláló tagjainak. 10 éve táncol velünk Kalmár Kitti, Magyari Máté, Novák Gréta, Makra Réka, Nógrádi Péter, Zsiga Babett. 15 éve táncol Balogh Emese és Kovács Dalma. És a kezdetek óta, vagyis 20 éve, alapító tagjaink töretlen lelkesedéssel Demus László Andor és dr. Pipicz Márton.

Új kezdeményezés azonban, hogy a 2 alapító tag életre hívta az Ács György Emlékdíjat, amellyel ezentúl minden évben az utánpótlás táncosok közül a legügyesebb lány és fiú munkáját szeretnék megköszönni. 2015 díjazottjai Dobó Blanka és Sztankovics Alex. Gratulálunk!