logo-1055837458.png

I. Bán Sándor Zongoraverseny

2022. november 25-én pénteken rendezte iskolánk, a Mórahalmi Alapfokú Művészeti Iskola a Mórahalmi Fúvószenéért Egyesülettel karöltve az első Bán Sándor Zongoraversenyt. A versenyre a megye 12 iskolájából több mint 70 növendék érkezett 32 tanárral és szüleikkel. A nagyszabású verseny az „A” tagozaton tanuló növendékek számára lett meghirdetve, akik heti kétszer fél órában tanulnak zenét.
A zsűri tagjai, az ország neves pedagógusai voltak. Megyimóreczné Schmidt Ildikó Pécsről, Ari-Bencses Anikó Bajáról és Dombiné Kemény Erzsébet Szegedről.
A hosszú napon szebbnél szebb produkciókat hallhattunk. Az eredményhirdetésen a gyermekek arca felszabadult, boldog mosolyt tükrözött, ami biztosíték arra, hogy jól érezték magukat.
Szeretnék egy pár szót szólni arról, ki is volt valójában Bán Sándor.
Ő a múlt század elején 1914-ben született. Vak zongoraművész, tanár volt, aki koncertjein felejthetetlen élményeket ajándékozott a hallgatóságának, növendékeit pedig mindig a tiszta, becsületes életre tanította. Alázata a zene iránt, kitartása és mérhetetlen optimizmusa a mai korban élők számára is iránymutató és példaértékű. 102 évesen, 2016-ban hunyt el.
Iskolánkat hét növendékem képviselte, akik igazán „bearanyozták” azt a napot!
Szalkai Anna, Juhász Réka Zsófia és Kálmán Petra Júlia ezüst, Krizsán Bella és Váczi-Delley Emese Kinga arany és Váczi-Delley Kristóf Gyula pedig kiemelt arany minősítésben részesültek. Három különdíjat is Nekik ítéltek. Krizsán Bella: a „Legfiatalabb versenyző”, Kálmán Petra Júlia: „Csajkovszkíj: Régi francia dal előadásáért” és Váczi-Delley Kristóf pedig a „Legsikeresebb mórahalmi versenyző” címet kapta.
Gratulálok és további sok sikert kívánok mindannyiójuknak!

Farkas Jácinta