logo-1055837458.png

A zene világnapja

- A ZENE VIÁGNAPJA – OKTÓBER 1.

Babits Mihály:

"Mindenik embernek a lelkében dal van
És a saját lelkét hallja minden dalban.
És akinek szép a lelkében az ének
Az hallja a mások énekét is szépnek. "

Október 1-jén ünnepeljük a Zene Világnapját. Essék szó arról, miért is ezen a napon van a Zene Világnapja!
A Zenei Világnap a ZENE ünnepe.
Az 1970-es évek elején Jehudi Menuhin világhírű hegedűművész kezdeményezésére lett október 1. a zene világnapja. Ilyenkor a világ valamennyi koncerttermében felcsendül a muzsika.
A zene kincs! Sokféle muzsika öleli körül mindennapi életünket. A szél zúgása, a madarak reggeli éneke….stb.
A zene bátorít, lelkesít, vígasztal, szeret minket, embereket. A zene a legjobb barátunk, mindig mellettünk van, bennünk él. A zene nagyban befolyásolja érzéseinket, gyógyítja a lelket, és ha a lélek rendben van, a test is egészséges.
A zene egy olyan beszélgetés, ami kapcsolatot teremt a hallgató és az előadó között.

Ezen a napon összegyűltünk az Aranyszöm Rendezvényházba. Az Alapfokú Művészeti Iskola tanárai egy hangulatos kis hangversennyel kedveskedtek az alsó tagozatos gyermekeknek. Népszerű dallamok csendültek fel szinte minden hangszeren. Felhangzott Popp: Orosz cigánydal, Klarinét-express, Két magyar népdal Bartók Béla feldolgozásában és Weiner Leó: Búsuló juhász és a Rókatánccímű művek. Az összekötő szövegben megtudhatták a gyermekek a darabok keletkezésének történetét, a szerzők életének részleteit, illetve a darabok karakterének különlegességeit.
Törekedtünk arra, hogy olyan műveket halljanak a tanulók, amiket a későbbiekben Ők is megtanulhatnak. Persze ehhez szükséges a kitartó, szorgalmas munka!
Mi így ünnepeltük október elsején a Zene Világnapját.

Farkas Jácinta