logo-1055837458.png

XI. Alföldi Gyermek és Ifjúsági Népi Kézműves Pályázat

A Mórahalmi Alapfokú Művészeti Iskola kis kézműves csoportja tavaly, ahogyan azt már megírtuk, benevezett hagyományőrző kézműves munkáival a Békés Megyei Népművészeti Egyesület által meghirdetett XI. Alföldi Gyermek és Ifjúsági Népi Kézműves Pályázatra.
A pályázat célja a népművészeti hagyományok továbbéltetése, a fiatalok alkotókészségének fejlesztése.
Az alsó tagozatosok gyékény játékokkal, babákkal, lovacskákkal neveztek be a pályázatra, a felsősök nemezből készített tárgyakkal.

A kisebbek csoportja III. helyezést ért el. Munkáikat a békéscsabai Munkácsy Mihály Emlékházban állították ki sok más egyéni és csoportos, középiskolás és ifjú alkotóval együtt 2015. december 5-e és 2016. január 15-e között.

Koisné Kőrösi Rozália