logo-1055837458.png

Kakaó koncert

Mint minden évben, az idén is nagy gondot fordítottunk az „utánpótlás biztosítására”.

Március 2-3-án a zongora, hegedű. szintetizátor hangszereket, 9-10-én pedig fúvósokat mutattuk be az óvodában.

Ezeken a napokon pedagógusaink elvitték, megmutatták hangszereiket az iskolába készülő óvodásoknak. Szinte minden hangszer bemutatása után a kicsik úgy érezték…”ezen a hangszeren jó lenne tanulni!”…

Természetesen a végén mindenki csak egyet választhat, de biztató, hogy ilyen lelkesen elfogadtak bennünket és a zenetanulás lehetőségét is.

Március 17-én az Aranyszöm Rendezvényházban ismét találkozhattunk a nagycsoportos óvodásokkal és az 1. osztályos kisdiákokkal.

Megtapasztalhatták, hogy néhány év kitartó munka után, milyen szépen lehet már muzsikálni! Minden hangszert egy-egy ügyes kis növendékünk szólaltatott meg, a Kakaó- koncert keretein belül. Tanácsné Ági néni meg is szólaltatta a szereplőket, arról kérdezve, mennyi időt töltenek gyakorlással….Természetesen minden tanulónak a sok elfoglaltság mellett van ideje a zenei tanulmányokra is!

Ezen kívül a kis közönség bepillantást nyerhetett a közös zenélés örömeibe is, hisz a Kiszenekar fejezte be a hangversenyt.

Végszónak csak annyit….

MINDENKIT SZERETTEL VÁRUNK a 2015-16-os tanévben is a Zeneiskolában!!!