logo-1055837458.png

Állatok megjelenítése a zene birodalmában

Nem rég múlt el a farsang és még elevenen élnek az emlékek a gyermekekben a jelmezbálról, a táncról, mulatságról

A „Legyen a zene a mindenkié!” c. NKA-s pályázat jóvoltából lehetőség nyílt, egy koncertsorozat megszervezésére, melynek a 2018. 02. 27-i hangverseny volt a záró rendezvénye, a Szegedi Classic Trió közreműködésével.
A Szeged Classic Trio tagjai : Varga Laura fuvolaművész, Vizsolyi Lívia fagottművész és Klebniczki György zongoraművész. Évek óta aktív és népszerű szereplői Szeged komolyzenei életének. A művészek mindhárman a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának oktatói. Kollegák, barátok, kamarapartnerek.
2014-ben megjelent cd felvételük. Klebniczki György szerzői lemezén pedig közös műsorszámokkal léptek fel. Felléptek a Magyar Rádió Márványtermében és az ország több hangversenytermében is. Mindhárman Artisjus-díjas művészek.
Repertoárjukon a barokktól a kortárs szerzők zenéjéig minden megtalálható: pl. Rameau, Couperin, Vivaldi, Telemann, Beethoven, Haydn, Weber és Piazzolla. A közönség nagy örömére szívesen játszanak népszerű opera parafrázisokat (Sevillai borbély, Bűvös vadász...) és musical-feldolgozásokat is (My Fair Lady).
Az óvodásoktól, a fiatalokon át a nyugdíjasokig minden korosztály számára igényes, jól felépített zenei műsort állítanak össze.
Mint ahogy az elején írtam, a nem rég elmúlt farsang emlékeit idézték fel a műsorukban. A címe: ”Állatok a zenében”, melynek a helyszínt ismét az Aranyszöm Rendezvényház biztosította.
A mindig mosolyogva érkező trió ismét elkápráztatta a gyermekeket és a felnőtteket egyaránt.
Igényesen összeállított műsoruk bevezetéseként Varga Laura Briccialdi: Velencei Karnevál című darabjával indított, melyben a fuvola könnyed hajlékonysága ráhangolt bennünket egy farsangi kavalkádra. Ezen a képzeletbeli farsangon egymás után jöttek a hangszerek által megszólaltatott „állatfigurák”.
Először is egy macskát hallhattunk lépkedni fagotton, majd Vivaldi: Pacsirta című műve következett fuvolán. A Zsiráf és Teve fagotton, Grieg: Pillangó zongorán, Rimszkij-Korszakov: Dongó című művét pedig fuvolán hallhattuk. Vizsolyi Lívia fagotton, Klebniczki György pedig zongorán mutatta meg virtuozitását.
Végezetül szokásukhoz híven egy kis „mozgásra” hívták az óvodás gyermekeket és az óvó néniket. Mancini: Torta-csata ritmikus dallamára a menetelés mellett különböző mozgásokat végeztek a zenei motívumokra.
Így kapott keretet a hangverseny. Egy olyan karnevál részesei lehettünk, melyben a -zeneszerzők által megálmodott - állatok sorakoztak fel, és végül egy jó hangulatú torta-csatával zárult…..
A műsort Viszolyi Lívia humoros műsorvezetése tette emlékezetessé.
Köszönjük a Nemzeti Kulturális Alap kuratóriumának, hogy lehetőség nyílt Mórahalmon is egy ilyen igényes koncert-sorozat megszervezésére.

Vastag István