logo-1055837458.png

Varázslat a művészeti iskolában

„…amikor a karmester beint: a magányos hangszerek hirtelen egymásra találnak, egymásba szeretnek - és megszólal a Zene. Élet születik.

Ilyenkor érzed, milyen óriási tettet hajtott végre a zeneszerző és az összes muzsikus: egy élő világot hoztak ki a hangok zűrzavarából.”
Akár ez a Müller Péter idézet is lehetett volna az idei Kakaó koncert mottója. 2018. március 27-én ugyanis valami hasonló történt az Aranyszöm Rendezvényházban.
A Mórahalmi Alapfokú Művészeti Iskolában hagyományosan tavasszal „Kakaó koncerttel” szórakoztatjuk az óvodás gyermekeket. (A koncert neve a tízórai kakaó időpontjára utal.) Ilyenkor bemutatkozik az iskola valamennyi tanszaka azzal a szándékkal, hogy az iskolába iratkozáskor a művészeti iskolába is jelentkezzen a kispajtás.
A nagycsoportos óvodások nagy része jár zeneovis foglalkozásra. Ezeken Ági néni (Tanács Istvánné) és Zsófi néni (Gál Zsófia) irányításával megismerkednek a hangszerekkel, énekelnek, táncolnak, mondókákat tanulnak. Évek óta nagyszerű a közös munka a Napközi Otthonos Óvodával, hiszen közös érdekünk, hogy a gyerekek magas szintű zenei előképzést kapjanak. Ezek után szinte egyenes az út a művészeti iskola valamelyik tanszakára. Nagy a felelősség a két kolléganőn, hiszen nemcsak a tehetséget kell meglátni a kisgyermekben, hanem a szándékot is kellően motiválni.
Az idei évben Ági néni varázspálcájával – és a Huncutfalvi Botfülű Manó segítségével a gyerekek megkeresték az összes elveszett hangot, amit aztán összerendezgetve közösen elénekeltük a „Süss fel nap” című dalocskát. A délelőtt folyamán egyébként többször is dalra fakadtak az óvodások, mert csupa számukra is ismerős dallamok csendültek fel a különböző hangszereken.

Végül minden gyerek kapott ajándékot, mert nagyon ügyesen működtek együtt a zenész növendékekkel. Ági néni is bezárta a varázs-tanodáját. Az összes óvodás azzal az ígérettel ment el a Kakaó koncertről, hogy jövőre találkozunk velük a zeneiskolában. Mi nagyon várjuk az új kis varázslótanoncokat!

Fotók:

Vastag Csaba Rózsa