logo-1055837458.png

Verseny, verseny, verseny!

Amikor egy tanár zenei versenyre készíti a növendékét, igen sok szempontot kell figyelembe vennie! Elsősorban nagyon ismernie kell a gyermeket. Sőt azt is, milyen időszakban van a fejlődése, mire fogékony….A zeneirodalom széles skálája, sok lehetőséget biztosít, azonban mégis nagyon nehéz megtalálni azt a darabot, vagy akár több darabot is, ami motiválja a tanulót az önálló munkára, arra a sok-sok órára, amit a felkészülés alatt a hangszerével kell töltenie!….Hisz ez nem kevés lemondásokkal jár! Lemondás játékról, számítógépezésről és sorolhatnám….
A tanárral közösen járják végig azt az utat, - ami akár hónapokig is eltart - hogy a célvonalban elmondhassák….felkészültünk! Ezen az úton rengeteg buktató is lehet, elkeseredés, betegség…..mégis, amit a növendéknek ad a felkészülés időszaka, az csodálatos! Olyan fejlődésen megy keresztül, amit kamatoztatni fog az élete során, még akkor is, ha nem a zenei pályát választja! A magabiztosság, a felelősségvállalás, a siker és kudarc kezelése, a fegyelem és alázat a zene iránt!
Nem egyszerű!….természetesen a megfelelő szülői háttér, támogatás elengedhetetlen! Mindannyian hálásak vagyunk, mikor ez a közös és szerteágazó munka meghozza „gyümölcsét”!
A februári hónap több szemszögből megmutatta mit is jelent a „cél”…a jó munka! Két növendékünk képviselte iskolánkat országos versenyen.
Gigacz Milán, aki febr. 8-9-én versenyzett Budapesten, az Országos Klarinétversenyen. A zsűri a két napon nyújtott produkcióját harmadik díjjal jutalmazta. Ez azt jelenti, hogy Milán, korcsoportjában az ország harmadik legjobb klarinétosa! Ugyanezen a versenyen intézményünk is kapott különdíjat, illetve Vastag István felkészítőtanári különdíjban részesült.
Azonban pihenésre nem volt idő, hiszen febr. 16-án Szabadkán a Femus nemzetközi versenyen Milán első díjat, Vastag István felkészítő munkájáért, én pedig a korrepetítori tevékenységemért kaptam tanári díjat.
Kovács Zsófia is belépett a versenyzők sorába! Vele febr. 12-én Cegléden jártunk, az Országos Zongoraverseny területi válogatóján. Igen magas pontszámot ért el! Teljesítményét a zsűri, nívódíjjal jutalmazta. Itt is osztottak a felkészítőtanároknak is díjakat. Munkámért elismerő oklevelet vehettem át.
Mindkét növendékünknek gratulálunk!