logo-1055837458.png

Utánpótlás Zenekarunk is táborozott a nyáron

A nyár folyamán a Mórahalmi Fúvószenekar megállás nélkül utazott és koncertezett, azonban Utánpótlás Fúvószenekarunknál sem állt meg az élet.
2021-ben már második alkalommal szerveztük az kis-zenekarnak Erzsébet-tábort. A Zeneiskolában ezúttal harminchat gyermeknek - köztük 7 ügyes furulyás növendékkel – tartottunk napközi jellegű tábort.
Az öt nap alatt számos programmal színesítettük a mindennapokat, volt virológiai előadás, melyet Masa Andrea tartott, volt játékos vetélkedő a szelektív hulladékgyűjtésről és az energiahatékony életmódról Gárdián Renáta és munkatársai vezetésével. Ellátogattunk az Ezer év parkjába, focibajnokságot szerveztünk – ahol a lányokból álló csapat legyőzte a mind a két fiúcsapatot -, ellátogattunk a Páva Vendégházba, ahol szakszerű előadást hallhattunk a racka juhokról, pávákról, és egyéb a környéken előforduló őshonos állatokról.
A sok program, játék mellett azért a szakmai munka sem maradt el. A furulyások szólóban és kamarazenélésben is kipróbálhatták magukat. A zenekar a melegre való tekintettel kinn, a diófa – a zeneiskola belső udvarában - alatt igyekezett új darabokat megtanulni, illetve az új tagokat beépíteni a meglévő együttesbe.
A tábor utolsó napján egy kis hangverseny keretében bemutattuk a megtanult darabokat a szülőknek, érdeklődőknek. A koncert díszletéül a tábor ideje alatt készült rajzok, színezők kerültek.
Köszönettel tartozunk a táborban előadók mellett támogatóinak is; Katona Lászlónak, Szekeresné Ábrahám Gyöngyinek és családjának, Kurajda Dórának és családjának, Papp Gábornak és családjának, Bálint Andrásnak és a Cooppal szemben lévő Zöldségesboltnak, a nagyzenekarból Kovács Milánnak, Tanács Ábelnak, Szalai Mártonnak. A tábor szakmai részéért feleltek: Nagy Veronika, Czifra Dániel, Ördög Mihály és Szalai Krisztián fúvós tanárok.

Szalai Krisztián
Mórahalmi Alapfokú Művészeti Iskola Utánpótlás Zenekarának vezetője