logo-1055837458.png

Befejeződött a 2021-22-es tanév

….mint minden év végén, így a tanév végén is számadást készítünk….
Az idei tanév kezdetekor szeptemberben, igen sok bizonytalanság vett körül bennünket. Vajon tudunk-e végig tanítani? Meg tudjuk tartani növendékeinket? És még ezer kérdés foglalkoztatott bennünket, hogy a 30 éve működő iskolánknak ebben az időszakban milyen kihívásokkal kell megküzdenie.
Mégis azt kell mondani, ahogy Vastag István intézményvezető is fogalmazott, igen sikeres évet zártunk! Hiszen 32 növendékünk versenyzett különböző helyeken, ahonnan 47 díjat hoztunk el. 11 tanulónk tett alap, illetve záróvizsgát, ezzel is bizonyítva szorgalmát, kitartását. 4 gyermek pedig olyan középiskolát választott, ahol a nálunk tanultakat folytathatja, azaz a pályán marad.
De nemcsak ezek tették különlegessé ezt az évet! Az Utánpótlás zenekar az ősz folyamán szinte folyamatosan szerepelt. A szokásos Újévi koncertünk is megrendezésre kerülhetett. Néptáncosaink folyamatos résztvevői a város ünnepeinek. Tavasszal rendeztük meg a VII. Megyei Rézfúvós Versenyt. Hangszeres növendékeink minden tanszakon sikeres hangversennyel kedveskedtek a szülőknek, rokonoknak, ismerősöknek, ahol minden gyermek fellépett. Az év végi tanári hangversenyen kiemeltük azokat a tanulókat, akik ebben a tanévben „öregbítették” iskolánk és a város hírnevét.

„ A művészet az emberben és a természetben megnyilvánuló rejtelmesnek, isteninek érzéki visszaadása” / Liszt Ferenc/

Ezzel kívánunk Mindenkinek pihentető nyarat!
A Mórahalmi Alapfokú Művészeti Iskola tanárai és kollégái