logo-1055837458.png

Iskolánk volt növendéke Luzerne-be.

Iskolánk volt növendékét, Dobi István Lajost, - aki jelenleg a Bartók Béla Szakgimnázium tanulója Békéscsabán - az a megtiszteltetés érte, hogy kiutazhatott a New York állambeli Luzerne-be.
A Luzerne Music Center által szervezett zenei táborba a világ minden részéről érkeznek növendékek. Napjaikat betölti a zene, hiszen reggel 8 órától délután 3 óráig főtárgy, kamara óráik vannak. Természetesen szimfónikus zenekari gyakorlatot is szereznek. Heti rendszerességgel adnak koncertet, ahol fellép a tábor szimfónikus zenekara, mely a táborozó növendékekből áll. Persze, egy kis lazításra is van idejük. Vadvízi evezéssel, sziklamászással, különböző kreatív foglalkozásokkal teszik emlékezetessé számukra a tábor szervezői az ott töltött időt.
A tábor fontos programja, hogy mesterkurzuson vesznek részt. Ezt István számára Blair Bollinger harsonaművész tartotta, aki Philadelphia Orchestra basszusharsona művésze és a Juilliard School New York harsona tanára.
István nem az első növendékünk, aki részt vehet ebben a táborban és bízunk benne, nem is az utolsó!