logo-1055837458.png

Tanévzáró 2014/2015

A Mórahalmi Alapfokú Művészeti Iskola június 16 – án tartotta a bizonyítványosztással egybekötött tanévzáró ünnepségét. Egy különleges évet zárt az intézmény, hiszen nagyon ritkán fordul elő egy intézmény életében, hogy egy tanéven belül két csoportunk is jubilál.

Szeptemberben a „25 éves a város” ünnepi sorozat keretein belül ünnepelte a fúvószenekar a 20 éves jubileumát, illetve az idén áprilisban a hagyományos néptánc gálán a néptáncosok is megünnepelték megalakulásuk 20. évfordulóját. Elmondhatjuk, hogy Önkormányzatunk mindkét csoportot a jubileum apropóján komoly anyagi támogatással segítette.

Egy növendékünk, Szécsi Beáta az idei tanévben zenei pályát választott és felvételt nyert a Vántus István Zeneművészeti Szakközépiskolába.

Tanulóink tudása évről évre gyarapodik: aki idén kezdett, az megtanulta a zenei és egyéb művészeti alapokat, a több éve tanuló növendékeink aktív tagjaivá váltak a néptánc- és színjátszó csoportjainknak, az utánpótlás és a nagy fúvószenekarnak, a kézműves csoportnak.
Reméljük, hogy növendékeink lelkesedése megmarad, sőt növekszik a következő tanév kezdetére.

Sok sikeres szereplést és megmérettetést tudhatunk magunk mögött, melynek mindegyike városunk, iskolánk, tanáraink és természetesen tanulóink jó hírét öregbítette. Számos megyei és térségi versenyen szerepeltek növendékeink, ahol nagyon szép eredményeket értek el, több településről is elhozva a legmagasabb díjakat.

A XI. Országos Mélyrézfúvós Verseny döntőjébe Tanács Ábel és Dobi István Lajos növendékünk jutott be az idén. A versenyt Kiskunfélegyházán rendezték meg és Dobi István Lajos növendékünknek a produkciójáért harmadik díjat sikerült elhozni az ország legrangosabb zenei versenyéről.

Tavaly nyáron a Fúvószenekar Szicíliában járt, és szeptemberben fogadtuk településünkön a szicíliai zenekart. A néptáncosok ismét Törökországban jártak.

Az idén nyáron sem állunk le, hiszen csoportjaink folyamatosan szerepelnek városunk rendezvényein, illetve más települések, valamint külföldi meghívásoknak tesznek eleget. A szokásos nyári táborainkat is megrendezzük.

--------------------

Büszkék vagyunk minden egyes tanulónkra, hiszen mindenki önként vállalva teljesítette azt a pluszt, amivel az egész éves munkája járt.
Az idei tanévben a kiváló teljesítményükért és a kitartó munkájukért a következő tanulókat jutalmaztuk:

1.Deák Zsolt
2.Dobi István Lajos
3.Dobó Blanka
4.Gigacz Milán
5.Gyurákovics Eszter
6.Makra Balázs
7.Szalai Márton
8.Szécsi Balázs
9.Szécsi Beáta
10.Szekeres Eszter
11.Tajthy Donát
12.Talmácsi Luca
13.Tanács Ábel
14.Zentai Péter

Köszönet a szülőknek az egész éves háttérmunkájukért, erkölcsi és anyagi támogatásukért, hiszen az ő segítségük nélkül lehetetlen lenne ilyen minőségi munkát folytatni.

Köszönet a pedagógusoknak a sok – sok áldozatos munkáért, mellyel tanulóinkat felkészítették egy – egy versenyre, szereplésre, gálára, felvételi vizsgára.

Külön köszönet jár a tankerület, önkormányzat és a társintézmények egész éves támogatásáért, segítségéért.

Mindenkinek pihenéssel, kikapcsolódással teli nyári szünetet kívánunk.