logo-1055837458.png

XI Országos Mélyrézfúvós verseny

Az idei tanév zárásaként, 2015. június 5-7-ig Kiskunfélegyházán versenyeztünk két növendékünkkel.

Tanács Ábel és Dobi István Lajos jutottak be erre a rangos versenyre. Mint azt már megírtam ez a verseny két részből áll. Egy elődöntő, amikor az „utazó zsűri” kiválogatja az ország összes zeneiskolájának legtehetségesebb mélyrézfúvós növendékeit. Pontozással döntik el, ki az, aki versenyezhet az országos döntőben. ( 60 pont a max. pontszám. Növendékeink 53 és 57 ponttal jutottak be)
A sok munka után bátran kijelenthetem, Ábel és István is nagyon szépen szerepeltek!!! Mindketten korcsoportjuk legfiatalabb versenyzői voltak. Azonos szinten játszottak a náluk két évvel idősebb társaikkal.
Köszönet Nekik kitartó munkájukért és nem utolsó sorban tanáruknak, Szalai Krisztiánnak, aki töretlen lelkesedéssel, kitartással foglalkozott velük minden nap.
Ezeket az országos versenyeket három évente rendezik. Iskolánk büszke lehet növendékeire, hisz az utolsó három alkalommal (azaz kilenc éve) ott vagyunk az élvonalban! Az idén egy harmadik helyet sikerült elhozni, az előző két alkalommal pedig egy első és egy második díjat.

Farkas Jácinta