logo-1055837458.png

OKTÓBER 1. A ZENE VILÁGNAPJA

Iskolánk meghívására, 2017. okt. 3-án a Szeged Classic Trio adott koncertet az általános iskolák kisdiákjainak a Zene Világnapja alkalmából.

A Szeged Classic Trio tagjai : Varga Laura fuvolaművész, Vizsolyi Lívia fagottművész és Klebniczki György zongoraművész. Évek óta aktív és népszerű szereplői Szeged komolyzenei életének. A művészek mindhárman a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának oktatói. Kollegák, barátok, kamarapartnerek.
2014-ben jelent meg CD felvételük. Klebniczki György szerzői lemezén pedig közös műsorszámokkal léptek fel. Felléptek a Magyar Rádió Márványtermében és az ország több hangversenytermében is. Mindhárman Artisjus-díjas művészek.
Repertoárjukon a barokktól a kortárs szerzők zenéjéig minden megtalálható: pl. Rameau, Couperin, Vivaldi, Telemann, Beethoven, Haydn, Weber és Piazzolla . A közönség nagy örömére szívesen játszanak népszerű opera parafrázisokat (Sevillai borbély, Bűvös vadász, stb.) és musical-feldolgozásokat is (My Fair Lady).
Az óvodásoktól, a fiatalokon át a nyugdíjasokig minden korosztály számára igényes, jól felépített zenei műsort állítanak össze.
Ez így történt a mórahalmi koncerten is, melyen többségében barokk táncokat és műveket adtak elő.
Vizsolyi Lívia által vezetett műsorba még egy kis tánc is belekerült.

Néhány gyermeket megkérdeztem: "Mi tetszett a legjobban?"
Sz. S. 2. oszt. : „A fagott. Az, hogy sok lyukat kell rajta befogni. Ja és az, mikor be kellett csukni a szemet. Jót lehetett volna aludni. Bár az egész koncert szuper volt!”
T.S. 2. oszt. : „ A fagott, mert nagy és sok kicsi billentyű van rajta. A szerenád is, mert az lassú darab volt.”
GY. A. 1. oszt. : „ A bácsi volt a legjobb, mert rögtön el tudta kezdeni a darabot a zongorán és a darab is olyan vicces volt.”
T.G.B. 6. oszt.: „ Vivaldi, mert abban voltak olyan részek, ahol jobban hallatszott a zongora. A fuvola nem a kedvenc hangszerem, de a fagott az jó. A torna jó volt, de én inkább a dal dinamikusságát figyeltem”
Azt gondolom a gyermekek jól érezték magukat, hiszen maradandó emlékekkel jöttek el!

Farkas Jácinta