logo-1055837458.png

Marosmenti Fesztivál Deszk

20. alkalommal rendezték meg Deszken, a Marosmenti Fesztivált.

Már az előre kiadott programfüzetben láttuk, hogy a mezőny igen erős. Szólóhangszer kategóriában Makó két zeneiskolával, Domaszék, Kistelek és Mórahalom indított növendékeket. Nagyon ügyes, tehetséges gyermekeket hallhattunk. Mindenki nagyon igényesen felkészített tanuló volt!
Talán ezért is érzem méltatlannak a körülményeket, amik vártak bennünket. Szép színházteremben, egy olyan rossz állapotú elektromos zongorán kellett játszani, amin a hangok leragadtak, szinte lehetetlen volt egy dallamot szépen megszólaltatni, a hangosításáról nem is beszélve. Egy ilyen „hangszer” kezelése komoly kihívás a gyermekeknek és a felnőtteknek is egyaránt.
Azt gondolom, a szervezők részéről figyelmetlenség. Még akkor is, ha a körülményeik korlátozottak, hogy fenntartsanak egy, a célnak megfelelő hangszert! Az időben észlelt hibák javíthatóak. Esetleg egy jobb állapotú zongorát is kölcsön lehetett volna kérni valamelyik környező művészetoktatási intézményből.
Ezek a gyermekek hónapokon át készültek arra, hogy megmutathassák tudásukat és egy rajtuk kívülálló dolog, - jelen esetben az elektromos zongora hiányossága – akadályozta meg Őket abban, hogy maximálisan tudjanak teljesíteni!
Iskolánkat négy kisgyermek képviselte. Kovács Zsófia zongora (tanára: Farkas Jácinta) Ruzsics Gréta fuvola (tanára: Ördög Mihály) Hajagos Flóra hegedű (tanára: Berente Istvánné) és Ruzsics Szilárd szaxofon (tanára: Vastag István)
Mindannyian kiválóan teljesítettek! Szilárd a felső tagozatosok versenyében ezüst minősítést kapott.

Gratulálunk és büszkék vagyunk Rátok!

Farkas Jácinta