logo-1055837458.png

MAMI növendékei a Szegedi Fogadalmi templomban

1. október 21-én az a megtiszteltetés érte iskolánkat, hogy a szegedi DOM vasárnap esti miséjén szerepelhettünk.

Nagy Péter kántor meghívásának eleget téve öt növendékünk képviselte a zeneiskolát.

Kovács Zsófia (zongora), aki az 5 manuálos orgonán, Európa egyik legnagyobb hangszerén játszhatta el Bach: G-dúr menüettjét.

Gigacz Milán egy Mozart : Largetto-t és Alojz Ajdič: Külvárosi történet című művét adta elő klarinéton.

A rézfúvós tanszak zárta a szereplést. Dobi István Lajos Rimszkij-Korszakov: Harsona-versenyének első tételét, Döme Balázs Márk Telemann: Sonata Adagio tételét és Talmácsi Áron Charpentier: Te Deum –át játszotta.

Tanáraik: Farkas Jácinta, Vastag István és Szalai Krisztián. Orgonán kísért: Farkas Jácinta

Iskolánk növendékei ezen a nem mindennapi helyszínen is megmutatták példás felkészültségüket és rátermettségüket.

Köszönet a lehetőségért és a megvalósításért!

Farkas Jácinta