logo-1055837458.png

Hangszert kapni – ünnep Kodály-program-hangszercsere-program

Magyarország kormánya, a fiatalok zenei nevelésének az eddiginél is jelentősebb támogatása érdekében, iskoláink zeneoktatását segítő hangszerfejlesztési program indításáról döntött, és biztosította az ehhez szükséges anyagi forrásokat. A zenei nevelés lehetőséget ad az egyetemes kultúra, az európai műveltség, a nemzeti hagyományok átadására, az értékmegőrzés sokféle formájának kialakítására. A Kodály-program részét képező Hangszercsere-program keretén belül végbemenő hangszerfelújításoknak, és az új hangszerek birtokba vételének fontosságát hangsúlyozni elengedhetetlen. Hangszert kapni és hangszeren játszani ünnep. Ettől a perctől kezdve megnyílik valamennyi gyermek számára a lehetőség, hogy játékán keresztül kifejezze és megvalósítsa saját magát, s minket, hallgatókat pedig gyönyörködtessen. A Mórahalmi Alapfokú Művészeti Iskola a Hangszercsere-programnak köszönhetően 2017-ben egy új Pianínót, majd idén 1 hegedűt, 4 fuvolát, 5 klarinétot, 1 szaxofont, 1 vadászkürtöt, 3 trombitát, 1 tenorkürtöt, 1 harsonát, 1 xilofont és 1 dobfelszerelést kapott. „aki egy tárgyból hangot tud előcsalogatni, az birtokosa lehet, hogy más lelkéhez kulcsot kapjon”