logo-1055837458.png

XIII. Országos Klarinétverseny

2015.11.21-én klarinétos növendékeinkkel az Országos Klarinétverseny területi válogatóján jártunk Szegeden.

Iskolánkat Gigacz Milán és Ruzics Szilárd képviselte. (Vastag István növendékei) Mindketten nagyon ügyesen szerepeltek! Pedig korcsoportjuknak és így az egész versenynek is Ők voltak a legfiatalabb résztvevői. (Ismét olyan volt a versenykiírás, hogy a náluk 2-3 évvel idősebbekkel kellett összemérni tudásukat.)

Természetesen a jó felkészültség meghozta gyümölcsét… 57 és 59 pontot értek el a 60-ból!
2009 óta folyamatosan részvevője vagyok ezeknek a területi versenyeknek. Azt hiszem szombaton egy nagyon szimpatikus, jó szándékú zsűri bírálta a kis „művészpalántákat”. Sok pozitívumot mondva a felkészültségről, a tanári munka pontosságáról és a megalapozott szakmai tudásról.
Kis tanulóinkat külön kiemelve… ahogy a zsűri elnöke mondta, olyan picik, hogy még inkubátorban lenne a helyük, de Ők ehelyett klarinétoznak és még milyen jól!
A hivatalos ponthatárt mindketten elérték, így Milán és Szilárd is részt fog venni Budapesten a döntőben!
Gratulálunk és jó felkészülést az országos megmérettetésre!

Farkas Jácinta